Tüm ekmeklerimiz geleneksel ekşi mayalı ve doğal un kullanılarak üretilmektedir, ürünlerimizin hiçbiri ticari maya veya koruyucu madde içermez.Geleneksel yöntemlerle üretim yaptığımız için kendine has iç dokusu ve lezzeti vardır.

Tarihi İznik Fırını’nda kullandığımız bütün malzemeler  özel olarak temin edilir. Ekmek yapımında doğal un, su, kaya tuzu ve en kaliteli kuru ve taze gıda ürünleri kullanılır.

Malzemeler hazırlanır

Ekşi mayalı köy ekmeklerimizin hamurlarını hazırlayıp mayalanmaya bıraktık. Sabaha karşı pişirmeye hazır olacaklar ve toprak fırınımızda hazırladığımız odun ateşinde pişirmeye başlayacağız. Sizlere daha sağlıklı ve lezzetli ekmekler sunabilmek için doğal, daha lezzetli ve uzun süre tüketilebilen ekmekler üretilir.

Ekmeğe şekil verilir

Bütün ekmekler Tarihi İznik Fırını’nın kendine has reçeteleri ve özenle seçilmiş malzemeler sayesinde farklı lezzetler barındırır. Yıllanmış ekşi maya ile mayaladığımız hamurlar akşamdan sabaha mayalanarak gelişir ve kabarır. Böylelikle ekmekler daha doygun ve mükemmel görüntüye sahip olur. Ekmekler üretime başlandıktan yaklaşık 10 saat sonra fırına verilir.

Bütün ekmekler taş tabanlı toprak fırında, odun ateşinde pişirilir. Bu sayede son derece lezzetli iç yapısı ile çıtır ve kalın kabuk oluşumu sağlanır. En az 1 saat dinlendirildikten sonra paketlenir sizlere doğru yola çıkar.